Novinky a aktuality ze světa jednotného tarifu v ČR

Novinky a aktuální informace

20. 3. 2020

Pilotní provoz připravujeme na červen

Letos v červnu spustíme testování cestování na Jednu jízdenku, poprvé tak budete mít možnost vyzkoušet OneTicket v praxi. Pilotní provoz bude určen pro první technologické testy systému v reálném provozu, aby bylo možné vyladit všechny problémy, které se s nasazováním systému do praxe mohou objevovat. Ostrý provoz na celém území Česka začne letos v prosinci, je proto potřeba vše s dostatečným předstihem zkoušet.

Zpočátku by se do pilotního provozu mělo zapojit pět železničních dopravců ve dvou oblastech Česka. S Jednou jízdenkou nebudete muset řešit, do kterého vlaku na své cestě nastoupíte. Ať je zelený, žlutý, oranžový, modrý, nebo třeba puntíkovaný, OneTicket bude platit u všech dopravců, kteří se na tratích zapojených do pilotního provozu se svými vlaky pohybují. Mezi spoji různých dopravců zároveň budete moci libovolně přestupovat, aniž byste si pokaždé kupovali nový lístek.

Lokality pro pilotní provoz jsme vybírali tak, aby se na tamních tratích pohybovalo vždy více dopravců najednou a vy měli možnost systém při svých cestách otestovat.